Eerste Meter Check wordt uitgevoerd bij Best Wool Carpets

Best Wool Carpets, een innovatieve tapijtenfabriek, is energieneutraal door de aanschaf van zonnepanelen. De dak van de productiehallen zijn hiermee belegd. Hoewel zij tevreden zijn over de installatie en de opbrengst, via SDE+, is er voor onduidelijkheid over de opwek, de teruglevering en het interne verbruik. Er zijn moeilijk te verklaren meterafwijkingen geconstateerd; de Bruto Productie Meters, de hoofdverdeler en de bij de omvormer geleverde monitoring laten onverklaarbare verschillen zien. Zowel de leverancier van de installatie als de klant kunnen de verschillen niet verklaren. Om deze rede is besloten om via Platform Groene Groei een Meter Check af te nemen. Deze wordt afgenomen door Jasper Meinema, adviseur bij Yesenergie, partner van Platform Groene Groei.

Jasper “Deze Meter Check gaat licht in de duisternis brengen. Bij de Meter Check worden alle metingen gedurende een periode van een paar weken gecontroleerd, worden facturen nagetrokken van de netwerkbeheerder, het meetbedrijf en het energiebedrijf. Via een optische schouw wordt gezocht naar eventuele fouten in de aanleg van de installatie. Ook wordt gekeken naar het sluipverbruik, eventueel te grote aansluitwaardes of teveel afgedragen energiebelasting. Veel facturen blijken in de praktijk fouten te bevatten die tot een periode van 5 jaar terugvorderbaar zijn. De resultaten van deze Meter Check worden over een drietal weken gepresenteerd aan de klant, met een verbeter of herstelplan”.

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *