Klimaatneutrale industrie Zeeland

Het klimaatakkoord van Parijs heeft de klimaatverandering en de noodzaak om actie te ondernemen op de actielijst van CEO's van multinationals gezet. De meeste partijen hebben de ontkenningsfase verlaten. De afspraak om de temperatuurstijging van de aarde op maximaal 2 graden te houden vereist een gigantische inspanning van alle sectoren. Het betekent een emissievrije energievoorziening in 2050. Dat is al over 30 jaar en is een enorme uitdaging. Deze periode is gelijk aan de operationele leeftijd van veel installaties in de industrie. Dit houdt dus in dat elke investering in de komende periode moet worden overwogen op basis van de randvoorwaarde dat we de komende decennia kunnen werken aan emissievrije productie zonder gestrande activa te creëren. De Smart Delta Resources(SDR)-bedrijven pakken deze uitdaging aan en bezien welke kant het op gaat en hebben een routekaart laten ontwikkelen voor de industrie in de Deltaregio Zeeland en Noord-Vlaanderen.

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *